MIX & MASTER

U nás ve studiu si můžete nechat udělat mix a master (popř. pouze pouze mix/pouze master) skladby, kterou jste nahráli v jiném studiu nebo třeba doma. Pokud se rozhodnete nahrávát doma a využít finalizaci v našem studiu, je nutno podotknout, že špatně nahraná skladba nebo skladba nahraná ve špatných akustických podmínkách nebude znít profesionálně ani s tím nejlepším mixem a špatně smíchanou skladbu mastering také nevylepší. Vždy je proto lepší zvážit, zda by nebylo lepší skladbu nahrát u nás ve studiu, kde budete mít stoprocentní jistotu, že kvalita nahrávky bude pro dobrý mix a master dostatečná a nebudete se muset starat ani o posílání stop k mixu a masteru. Cenově vás tato varianta navíc výjde prakticky stejně. Proč? Protože nahrání skladby u nás ve studiu je pro nás časově skoro stejně náročné jako komunikace s vámi na dálku, stažení všech vašich podkladů, jejich kontrola, případná oprava a připravení projektu k mixu.

KOLIK MĚ TO BUDE STÁT?

Základní sazba za mix a master je 3.000 Kč, do této ceny se vejde 95% všech projektů, které děláme. Cena pouze za mastering je 1500 Kč. Projekty a stopy před započetím práce kontrolujeme a pokud bychom odhadli, že je projekt příliš náročný a do této ceny se nevejdete, ihned vás na to upozorníme. V ceně jsou také dvě kola úprav dle vašich připomínek.

 

JAK ZAČÍT?

Pošlete nám e-mail nebo zprávu na facebook, abychom se domluvili, kdy nám hodláte zaslat podklady a dokdy potřebujete mít skladbu hotovou. Určitě neposílejte rovnou podklady a nesdělujte nám bez předchozí domluvy deadline, neboť je v některých případech možné, že vám třeba nebudeme moci časově vyhovět, např. kvůli velkému množství právě rozdělaných projektů nebo dovolené.

 

 

JAK S PLACENÍM A KDY DOSTANU SKLADBU?

Do práce se pouštíme až poté, co obdržíme platbu na náš účet. Tuto zásadu prosím respektujte, jelikož kvůli nepříjemným zkušenostem z minulosti neděláme vyjímky. U stálých zákazníků s bezproblémovou spoluprácí tuto podmínku časem vypouštíme. Na práci vám vystavíme fakturu s týdenní splatností, která pro vás i pro nás bude sloužit jako objednávka služeb a následný doklad o zaplacení. Hotovou práci posíláme vždy do 7mi kalendářních dní, od obdržení všech podkladů, většinou však dříve. Mnohem rychlejší zpracování, například do druhého dne,  se dá domluvit za příplatek, je pak ale potřeba počítat s tím, že je nutné do druhého dne i zaplatit (např. formou složení peněz na pobočce banky nebo osobního předání), popř. poslat potvrzení o zaplacení.

 

 

PROČ MUSÍM PLATIT PŘEDEM?

CO KDYŽ NEBUDU S PRACÍ SPOKOJEN?

Předpokládáme, že jste si naše studio a našeho zvukaře vybrali na základě poslechu nějaké již hotové skladby, na které se vám líbil zvuk, popř. nás doporučil někdo, kdo byl spokojen, takže víte, že svojí práci děláme kvalitně. Z každé skladby, kterou mícháme, se snažíme vymáčknout maximum a práci nikdy neodbýváme, ať už se jedná o jakoukoliv skladbu, známého či neznámého interpreta - je to naše vizitka! Vždy jsme ochotní se přizpůsobit zákazníkovi. Každý máme ale samozřejmě jiné uši a proto je velmi pravděpodobné, že s první verzí masteru nemusíte být 100% spokojeni (i když to tak velmi často je). S tím počítáme a rádi vám uděláme vždy další verzi dle vašich požadavků, dokud nebudete spokojeni. Za 11 let, co se zabýváme nahráváním a mícháním skladeb, se nám zatím nikdy nestalo, že bychom se při dodržení výše uvedených podmínek nedopracovali k oboustranné spokojenosti, Naopak o situacích, kdy jsme odvedli rychlou a kvalitní práci a už nikdy jsme neviděli peníze, na kterých jsme se se zákazníkem předem domluvili, bychom mohli napsat knihu.

V JAKÉM FORMÁTU ZASLAT PODKLADY?

 • Stopy vždy posílejte ve fotmátu WAV ve 48.000 (popř. 44.100) kHz a 24 bit (tyto možnosti najdete v export okně každého DAW)

 • Každou stopu exportujte zvlášť, pokud vysloveně nechcete zachovat poměr stran nebo hlasitostí mezi smíchanými stopami.

 • Akapely exportujte vždy mono, popř. stereo vycentrované na střed, s vynulovanými fadery a odstraněnými efekty. Žádná z exportovaných akapel by neměla na měřáku "jít do červených". Rozhodně neposílejte akapely na mix s reverbem, echem nebo limiterem, i když vám tak zní líp. Pokud ale máte naprosto specifický požadavek na efekt v určité stopě, naopak nám vyexportujte přímo upravenou stopu a nenuťte nás, abychom se sáhodlouze snažili onen efekt napodobit přesně tak, jak ho máte v projektu nastavený vy.

 • Stopy instrumentálu nám vyexportujte opět ve WAV 44.100/48.000 kHz a ideálně 24 bit (vždy však ve stejné frekvenci a bitové hloubce, jako jste posílali akapely), tentokrát však STEREO. Pokud máte naprosto specifickou představu o mixu instrumentálu nebo nemáte přístup k jednotlivým stopám, zašlete nám ho smíchaný.

 • Akapely i instrumentál vždy exportujte načasované od nuly. To znamená, že po nasazení stop do projektu pod sebe bude sedět jejich timing. 

 • Určitě nám pomůže, pokud zašlete "demo" vašeho mixu, abychom nasáli atmosféru a měli představu o celé skladbě. Můžete také zaslat referenční nahrávku, abychom věděli, jaký zvuk se vám líbí.

 • Pokud pro vás děláme pouze mastering, pošlete nám jednu smíchanou stopu ve výše uvedeném formátu, popř. zvlášť smíchanou akapelu a instrumentál, bez úprav na master faderu a celkovým výstupem okolo -6/-3 db pod digitální nulu.

 • Kromě stop akceptujeme i projekty Cubase, ProTools a FruityLoops (pozor, kromě samotných projektů - .cpr, .ptx, .flp, je třeba zaslat také složku audio nebo audio files, kde se nachází data, se kterými projekt pracuje. Pokud používáte pluginy, které s těmito DAW nejsou standartně dodávány a chcete zachovat jejich zvuk, je třeba nám ale stejně vyexportovat stopy.) Stručný návod, jak vyexportovat stopy z nejpoužívanějších softwarů určených k nahrávání, naleznete zde.

CO KDYŽ SI NEVÍM RADY?

KONTAKTUJTE KOLEGU MARTINA, KTERÝ VÁM SE VŠÍM PORADÍ.

JAK VÁM MÁM PODKADY ZASLAT?

 • Nahrajte soubory přímo na naše úložiště pomocí tlačítka ADD A FILE.

 • Používate-li Dropbox, zasdílejte zazipovaný soubor na stepan@unblbl.cz.

 • Používáte-li Google Drive, zasdílejte zazipovaný soubor na unbeatablerecords@gmail.com.

 • Po předchozí domluvě je možné se zastavit s podklady na USB disku přímo ve studiu.

2.png
4.png
1.png
3.png