HARDWARE

Základ kvalitního zvuku u skladby je kvalitní náběr nástrojů a hlasu, dobrý poslech v nahrávací místnosti i v režii a rychlé a pohodlné ovládání veškerého vybavení. Naše studio se zaměřuje především na nahrávání hlasu a akustických nástrojů pro hudební projekty, reklamní projekty a na sounddesign. Na vše jsme špičkově vybaveni. 

 
Unbeatable Records - Yamahy HS-7
Unbeatable Records - mikrofon Neumann TLM 102

MIKROFON NEUMANN TLM-102

K nahrávání hlasu a akutických nástrojů používáme velkomembranový kondenzatorový mikrofon Neumann TLM-102, který se vyznačuje hlavně sytým hřejivým zvukem, charakteristickým právě pro firmu Neumann.

Unbeatable Records - mikrofony Rode NT5

MIKROFONY RODE NT5

Ke snímání nástrojů ve stereu používáme pár kondenzátorových malomembránových mikrofonů Rode NT5.

Unbeatable Records - mikrofony Shure

DYNAMICKÉ MIKROFONY SHURE

Ke snímání nástrojů s vysokou hladinou hluku, komba, apod. a k simultálnímu nahrávání více stop v nahrávací mistnosti máme ve studiu pár dynamických mikrofonů Shure. 

Unbeatable Records - nahrávací místnost

NAHRÁVACÍ MÍSTNOST

Unbeatable Records se specializuje především na nahrávání hlasu a akustických nástrojů. K tomuto účelu zde máme akusticky mrtvou nahrávací místnost, která je pouze na levé straně zčásti prosklená směrem k režii. Nahrávací místnost má 12m2 a lze v ní pohodlně nahrávat vokál a většinu akustických nástrojů. 

Unbeatable Records - tablet na texty

VIDEO NA OBRAZOVCE A TEXT NA TABLETU

V nahrávací mistnosti máme tablet na texty. Stačí nám text / scénář / skript donést ve formátu .pdf, .doc, .docx nebo .txt na flashdisku nebo poslat e-mailem a my ho do tabletu během několika vteřin vložíme.  Na obrazovku vám můžeme poslat video sesynchronizované s projektem nebo zrcadlit prezentaci či text z PC, popř. okno s projektem pro lepší orientaci při nahrávání. Pokud přecijen volíte raději papír a text si donesete vytisklý, je zde notový stojan, 

Unbeatable Records - režie

REŽIE

Režie obsahuje veškeré vybavení Unbeatable Records pro kontrolu odposlechů, editaci nahrávaného zvuku, jeho náhlednou úpravu při post-produkci a vybavení pro tvorbu hudebních podkladů.

STUDIO

MIKROFONY

POSLECH

REFERENČNÍ MONITORY YAMAHA HS-7 A SUBWOOFER HS8S

Hlavní poslech v režii - studiové referenční monitory Yamaha HS-7, které se narozdíl od jiných monitorů v této relaci vyznačují opravdu přesnou frekvenční odezvou a detailním širokým zvukem. Kvalitní poslech nízkých frekvencí zajišťuje studiový subwoofer Yamaha HS8S

Unbeatable Records - Steinberg UR824

ZVUKOVÁ KARTA STEINBERG UR824

"Srdcem” celého studia je zvuková karta Steinberg UR824. Díky perfektní integrací s Cubase můžete mít ve sluchátkách poslech již s přidaným hallem, frekvenční korekcí a úpravou dynamiky bez sebemenšího zpoždění. Svůj hlas tedy můžete slyšet už při nahrávání tak, jak bude znít v mixu. Navíc vám můžeme nastavit poslech pro dvoje sluchátka přímo na míru.

Unbeatable Records - TLAudio VP-1

LAMPOVÝ PROCESOR TL AUDIO VP-1

Chloubou našeho racku je lampový processor TL Audio VP-1, díky němuž naše nahrávky hlasu a akustických nástrojů dostávají ještě hezčí, kulatý a hřejivý zvuk.

Unbeatable Records - MCU Pro

MACKIE CONTROL UNIVERSAL PRO

Prodloužená ruka našeho zvukaře, se kterou ovládá celý DAW.

Unbeatable Records - M-audio 61ES

KLÁVESY M-AUDIO 61ES

Pokud je potřeba přidat nějaký nástroj do mixu, stačí zapnout klávesy, vybrat si z hudební banky a může se nahrávat. 

Unbeatable Records - Akai MPD26

PAD KONTROLER AKAI MPD26

Ideální pro nahrání živě znějících loopů midi bicích.

Unbeatable Records - sluchátka

SLUCHÁTKA

K odposlechu v nahrávací místnosti i k poslechu v režii používáme studiová uzavřená sluchátka KRK KNS 6400 a 8400 a sluchátka Audio Technika M40x, ve kterých zaručeně uslyšíte i ty nejmenší detaily.

Unbeatable Records - přineste si svůj poslech

PŘINESTE SI VLASTNÍ POSLECH

Máte svá oblíbená sluchátka, reproduktory nebo přenosný repráček a chcete vědět, jak bude vaše nová skladba znít na nich? Stačí je přinést do studia a my vám je ihned zapojíme. Budeme tak moc přímo míchat nebo kontrolovat mix na vaší oblíbené sestavě. Pro sluchátka se stereo 3,5 a 6,3 jackem a reproduktory s AUX vstupem na 3,5 jack není třeba předem informovat zvukaře. Pokud si chcete donést vlastné studiové monitory či jinou složitější audio sestavu naopak nás o tom předem určitě informujte. 

Unbeatable Records - Logitech Z200

RACK

KONTROLERY

OBYČEJNÉ REPRÁČKY LOGITECH Z200

Stejně jako je pro nás i pro vás důležité, aby zněl mix dobře na drahých studiových monitorech, je důležité i aby zněl dobře na obyčejné audio sestavě, kterou má doma zaručeně skoro každý. Proto máme v režii také obyčejné levné repráčky od Logitechu, na které můžeme přímo při míchání přepínat a pravidelně na nich mix kontrolujeme. 

SOFTWARE

Naše studio není od podlahy až ke stropu naplněné hardwarovými efekty, jak to znáte z filmů. Dříve byla nutnost mít každý efekt v hardwarovém provedení a vše propojovat kabely s velkým mixem. Také se nahrávalo na pásku. Doba pokročila a to, co dřív naplnilo celé jedno patro ve studiu se nyní vejde na harddisk počítače. Možná to nevypadá tak impozantně, ale dává nám to obrovské výhody, které v dnešní době interpret či zákazník ocení spíše: rychlost, flexibilitu, možnost více experimentovat. Efekty můžeme ve vteřině měnit, přidávat, ubírat nebo se vrátit k úplně surové nahrávce. Díky tomu, že používáme nejnovější software a jeho výhody, dokážeme vám nahrát a smíchat profesionálně znějící skladbu klidně i do dvou hodin. 

STEINBERG CUBASE PRO 10

Ne nadarmo má vývojář Steinberg claim "Creativity first" - tedy "Kreativita na prvním místě". S tím se ztotožňujeme s proto máme ve studiu nejnovější verzi softwaru, který se vyznačuje svojí rychlostí, jednoduchostí a nejmodernějšími technologiemi pro úpravu zvuku. Díky němu můžeme během chvíle upravit intonaci vašeho vokálu, přidat harmonie, upravit rytmus, měnit tempo nebo přidat další nástroje k podkladu. Vše od produkce, přes nahrávání, mix až po mastering se odehrává přímo v Cubase, neztrácíme tedy čas exporty a prací v jiných softwarech.

Unbeatable Records - Steinberg Cubase Pro
FLStudio20_ProducerEdition_macOS.png

IMAGE-LINE FRUITY LOOPS 20 A KNIHOVNA NI KONTAKT

Software, který používá k hudební produkci mnoho světlových producentů doplňený o skvělé hudební banky Native instruments Kontakt.

 
Unbeatable Records - Plug-ins

WAVES / NATIVE INSTRUMENTS PLUG-INS

Waves a Native Instruments patří mezi přední výrobce digitálních efektů. Neustále rozšiřujeme kolekci pluginů právě od těchto firem. Tyto výrobci ve svých pluginech navíc často napodobují zvuk klasických hardwarových efektů, což nám umožňuje udělat vaší nahrávku s moderním dnešním nebo klasickým starým analogovým zvukem. 

Unbeatable Records - Plug-ins

IZOTOPE PLUGINY PRO MIX A MASTERING

Izotope Music Production Bundle 2 a Izotope N2O8 nebo Nectar 3 jsou balíčky jedněch z nejmocnějších pluginů pro míchání a mastering, které v současné době existují. Pravidelně je aktualizujeme na poslední verze.

Unbeatable Records - Plug-ins

IZOTOPE RX 7

Nejúčinnější pluginy pro opravu zvuku, vhodné například pro odstranění nežádoucích zvuků z kontaktního zvuku z natáčení na place, opravu poškozených nahrávek, ale i nechtěných zvuků, které vzniknou při nahrávání ve studiu.

 

ZÁZEMÍ

Podle nás je zázemí studia stejně důležité jako kvalitní vybavení nebo mix. Abyste ve studiu mohli podat ten nejlepší možný výkon, musíte se cítit pohodlně.  

POSEZENÍ V REŽII

Do režie se pohodlně vejde i 8 lidí.

Unbeatable Records - posezení v režii

KUŘÁCKÝ BALKÓN

Ve studiu je kuřácký balkón s posezením. Od jara do podzimu je to i skvělé místo na odpočinek, pokud jste například přišli pouze jako doprovod. Balkón je zastřešen, je z něj výhled na celou Prahu, je zde k dispozici WIFI, osvětlení, zásuvky a poslech z režie.

1558374367283-01.jpg

MINI BAR

Vždy tu pro vás máme k dispozici vynikající kávu, nealkoholické chlazené nápoje k osvěžení i panáka něčeho ostřejšího.  

Unbeatable Records - mini bar

KÁVA / NÁPOJ PRO ZÁKAZNÍKY ZDARMA

Každý zákazník má nárok na chlazený nápoj nebo kávu zdarma k balíčku nahrávání.

Unbeatable Records - nápoj pro zákazníky zdarma