FAQ

Často kladené otázky

PRO KOHO JE VAŠE STUDIO URČENÉ A MŮŽE ZDE NAHRÁVAT KDOKOLIV?


Studio se specializuje na nahrávání hlasu. Převážně se u nás nahrávají rapové a popové skladby (na ty se specializujeme), mluvené slovo, voiceovery k reklamním spotům, akustické, elektro-akustické a elektrické nástroje. Vyjímku tvoří bicí, ty u nás nahrávat nelze. Studio je přístupné komukoliv.

JAK SE K VÁM DOSTANU?


Pokud jedete autem, adresa je Nový Zlíchov 6, Praha 5. Vždy je tu místo k zaparkování přímo před domem. MHD se k nám dostanete tramvají nebo autobusem do stanice Lihovar a odtud je třeba jít cca 6 min pěšky. Nejbližší stanice metra je Smíchovské nádraží. Přejít na mapu.

JSTE OCHOTNI SPOLUPRACOVAT NA HUDEBNÍCH PROJEKTECH RŮZNÝCH ŽÁNRŮ?


Neodsuzujeme žádný hudební žánr a pokud je to v našich možnostech a slušných mezích, dá se zde nahrát cokoliv.

JAKÉ JE VYBAVENÍ VAŠEHO STUDIA?


Přehled vybavení našeho studia najdete zde.

KDE SI MOHU POSLECHNOUT NAHRÁVKY OD VÁS ZE STUDIA?


Skladby nahrané u nás si můžete poslechnout v sekci reference. Nejnovější skladby také sdílíme na naší fanpagi.

JAK SI MOHU DOMLUVIT NAHRÁVÁNÍ?


Můžete využít náš booking systém nebo můžete kontaktovat našeho zvukaře telefonicky na čísle + 420 603 710 910 (Štěpán Bárta), emailem na stepan@unblbl.cz, nebo na facebooku. Termíny bookujte ve svém vlastním zájmu minimálně dva týdny předem.

 

NA JAKÉ DNY A HODINY SI MOHU DOHODNOUT NAHRÁVÁNÍ? JAKÁ JE VAŠE PROVOZNÍ DOBA? 

 

Aktuální dostupnost studia a volné termíny k nahrávání najdete v našem booking systému. Pokud zatím nechcete studio bookovat a jen si zjistit dostupnost, stačí booking neodeslat. Pokud máte zájem nahrávat mimo provozní dobu studia, je třeba se dohodnout individuálně přímo se zvukařem a počítat s vyšší cenou.

 

CO KDYŽ SI DOHODNU/ZABOOKUJI TERMÍN A NAKONEC NEMOHU DORAZIT?


Kontaktujte co nejdříve našeho zvukaře telefonicky na čísle +420 603 710 910, emailem na stepan@unblbl.cz, nebo na facebooku a termín zrušte minimálně 24hod předem. Pokud v daný termín nedorazíte a neomluvíte se, můžeme po vás při bookingu příští session chtít zálohu předem a pokud se tato skutečnost bude opakovat víckrát, je možné, že vám další termín už nezabookujeme.

 

DĚLÁTE I INSTRUMENTÁLY? JAK JE OD VÁS MOHU ZÍSKAT?


Instrumentály si můžete poslechnout zde.

 

DÁ SE PLATIT BANKOVNÍM PŘEVODEM?


Na každou práci vystavujeme fakturu se 14 denní splatností. Výstupy posíláme vždy až po zaplacení, pokud si tedy ze studia chcete rovnou odnést hotovou skladbu nebo nahrané stopy, je třeba platit s předstihem, na místě v hotovosti nebo poslat doklad o zaplacení. 

 

CO VŠECHNO S SEBOU BUDU POTŘEBOVAT DO STUDIA?


Flash disk nebo pevný disk s podklady, případně, pokud nemáte, je třeba podklady poslat předem nebo je uložit na jakýkoliv cloud a stáhnout ve studiu. Pokud upřednostňujete čtení textu z papíru, potom vytisklý text. Text můžete přinést/poslat i ve formátu .txt, .docx nebo .pdf a my vám ho vložíme do tabletu v nahrávací místnosti.

 

V JAKÉM FORMÁTU A KVALITĚ MÁM PŘINÉST HUDEBNÍ PODKLAD?


Ideálně přineste podklad v jednotlivých stopách ve formátu wav 48/44.1kHz, 24bit. Pokud váš producent pracuje v programu Fruity Loops, Cubase nebo ProTools, můžete donést i projekt, je ale dobré předem kontaktovat našeho zvukaře a dohodnout se na postupu, jelikož váš producent může pracovat s rozdílnými verzemi programu či pluginy. Pokud chce váš producent na podkladu po nahrání ještě udělat aranže, přineste pouze smíchaný instrumentál, po nahrávání vám poskytneme roughmix akapely a váš producent nám upravené stopy může k mixu poslat dodatečně (pokud spolupracujete s producenty z UNBLBL, děje se toto automaticky). Pokud nemáte instrumentál originální (covery, stažené free beaty apod.), vyžadujeme kvalitu minimálně MP3 320 kbps. V tomto případě doporučujeme předem podklad poslat do studia, abychom ho zkontrolovali (občas se stává, že lidé přijdou s podkladem v tak špatné kvalitě, že se na něj nedá vytvořit kvalitní nahrávka a v takovém případě je lepší vyhledat alternativu).

 

MOHU PŘIJET NAHRÁVAT, I KDYŽ JSEM JEŠTĚ NIKDY NIC NENAHRÁL?


Doporučujeme mít za sebou již nějaké zkušenosti s nahráváním (alespoň doma). Nemusíte mít ale zkušenosti ze studia, se vším vám samozřejmě poradíme a vše vysvětlíme. Mnoho interpretů u nás nahrávalo právě svoje úplně první skladby.

 

ÚČTUJETE SI CENU ZA SKLADBU NEBO ZA HODINU?


Obě varianty jsou možné - více info naleznete v ceníku 

 

CO KDYŽ SI U VÁS CHCI NAHRÁT VÍCE SKLADEB, DOSTANU SLEVU?

 

Na projekty typu album/ep dáváme slevu 10% skladeb formou 10. skladby zdarma. Podmínkou je nahrát těchto 10 skladeb v časovém rozmezí 6ti měsíců. 

 

DOKÁŽETE MI VYTVOŘIT KOMPLETNÍ ALBUM SE VŠÍM VŠUDY?


Ano, pokud u nás nahrajete album, jsme schopní vám vytvořit veškeré podklady pro výrobu, tedy master CD dle normy REDBOOK, tiskové podklady pro booklet nebo i samotná fyzická CD. Cena se odvíjí dle obsahu a velikosti bookletu, provedení a počtu kusů. 

 

ZA JAK DLOUHO JE MOŽNÉ MÍT KOMPLETNÍ SKLADBU?

Téměř všichni naši zákazníci využívají naší službu Mix a master na místě a odnáší si hotovou skladbu ihned po nahrávání. Pokud děláme mix a master na dálku, skladby zpravidla posíláme do týdne od nahrání a dodání všech potřebných podkladů pro mix.

 

MŮŽETE PROPAGOVAT MOU TVORBU?


Nahrávky zpravidla sdílíme na fanpagi našeho studia.

UMÍTE MI VYLEPŠIT HLAS, KDYŽ NEUMÍM MOC ZPÍVAT?

Umíme, moderní technologie jsou téměř dokonalé, avšak nikdy to nenahradí talent. V praxi to znamená, že čím lépe umíte intonovat, frázovat a čím lepší máte hlas, tím méně bude úprava zpěvu poznat.  

 

MŮŽETE MI UPRAVIT SKLADBU, KTEROU JSEM SI NAHRÁL JINDE?

Ano, v sekci objednat mix/master zjistíte, co k tomu bude potřeba. 

MOHU SI DO STUDIA VZÍT NĚKOHO S SEBOU?


Studio je velké dost, avšak větší počet lidí zpravidla ubírá na soustředěnosti interpreta i zvukaře, je to tedy víceméně vaše volba, pokud se jedná o více než 5 lidí, je dobré o tom předem informovat zvukaře.

 

MŮŽU U VÁS VE STUDIU KOUŘIT?


Ve studiu je kuřácký balkón, kam si můžete kdykoliv odskočit dát cigaretu. Uvnitř studia se kouřit nesmí.

KAM MOHU SMĚŘOVAT SVÉ OSTATNÍ DOTAZY?


Neváhejte se na nás obrátit na emailové adrese stepan@unblbl.cz pro otázky týkající se studia a nahrávání, nebo na info@unblbl.cz s jakýmkoliv jiným dotazem.